Jak nostalgia może rozpalić wasz związek?

Czy pamiętasz jeszcze jak było, gdy się dopiero poznaliście ze swoim mężem lub chłopakiem i spędzaliście ze sobą całe dnie i noce, gadając, planując przyszłość, odkrywając się nawzajem i oczywiście – kochając się? Nie trzeba być wieloletnim małżeństwem, aby nie odczuwać tego co dawniej. Wystarczy nawet rok – dwa stażu, a wasz związek może stać się statyczny i mniej ekscytujący niż kiedyś. Oczywiście, nadal się kochacie, znakomicie się dogadujecie i jesteście absolutnie pewni, że skoczylibyście za swojego partnera w ogień, ale rutyna i codzienność sprawiła, że nie poświęcacie już sobie tak wiele czasu. Czy można zatem zrobić coś, co pozwoli ponownie rozpalić ten płomień miłości z waszych pierwszych spotkań? Oczywiście! Poniżej przedstawiam krótki poradnik, jak wykorzystać wasze wspomnienia i dawne sentymenty, aby ponownie poczuć tamtą namiętność:

Odtwórzcie waszą pierwszą randkę: Zorganizujcie czas dla siebie, wybierając się w miejsce, w którym odbyła się wasza pierwsza randka? Co wtedy robiliście? Być może był to romantyczny spacer albo kolacja w restauracji? A może poszliście na kawę lub na lody lub spotkaliście się w bibliotece na uczelni? Mogliście też zostać w domu i gotować razem – w takim przypadku zróbcie to raz jeszcze! Cokolwiek wtedy robiliście, warto to powtórzyć, a najlepiej będzie, gdy będzie to coś bardziej nieszablonowego niż kolacja w restauracji albo wyjście do kina. Zróbcie coś, co kojarzy wam się z waszymi pierwszymi spotkaniami, ale niech nie będzie to standardowe wspólne wyjście.

Zagraj trudną do zdobycia: Zabawcie się z partnerem, aby przypomnieć sobie wasze pierwsze wspólne dni i oczywiście noce. Zróbcie sobie krótką przerwę od seksu, a później urządźcie dla siebie bardzo namiętną i ognistą noc. Przygotuj się do niej, wkładając seksowną bieliznę i planując wieczór tak, aby wam nikt nie przeszkadzał. Powinniście poczuć do siebie pożądanie, tak jak podczas pierwszej nocy!

Wspominaj: Czy pamiętasz wszystkie rzeczy które kiedyś robiliście? Może pisaliście do siebie miłosne liściki, SMSy, albo jeszcze coś innego? Wyciągnij je i przeczytajcie je sobie nawzajem. Możecie też zrobić wspólnie scrapbooking z waszymi zdjęciami, przygotowując miłosny album.

Nazywajcie się tak, jak kiedyś. Kotku, aniołku, słoneczko, to tylko kilka z popularnych zwrotów jakich używają zakochane pary. Z pewnością macie własne, których być może dawno nie używaliście. Jeżeli tak, zacznijcie znów się nimi posługiwać, a powinno was to zbliżyć.

Rozśmieszajcie się. Śmiech i dystans do siebie budują między wami najsilniejszą więź jaką można tylko stworzyć. Możecie nawzajem z siebie żartować i przekomarzać się, albo wspominać śmieszne momenty z waszego związku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Jak rozpoznać, czy umawiasz się z żonatym?

Następny

Czy można uprawiać seks podczas miesiączki?

Ostatnie od Miłość i związki