Randki przez Internet – czego szukać u partnera?

Randkowanie przez Internet to nie jest prosta sprawa. Już na etapie przeglądania profili potencjalnych kandydatów można zobaczyć, jak bardzo roi się wśród nich od ludzi, którzy delikatnie mówiąc, nie nadają się na partnera w związku. Jak zatem odróżnić ziarno od plew? Należy starannie zapoznać się z profilami i spróbować wyłuskać wśród nich fajnego i interesującego faceta. Przedstawię tutaj na co zwracać uwagę, przeglądając profile.

Dobrym pomysłem jest przeglądanie profili użytkowników, którzy mają pełne, płatne konto na portalu. Wiele portali randkowych oferuje bezpłatne konta z ograniczeniami, ale ci którzy zainwestowali w prezentację swojego profilu mogą też traktować randki poważniej i faktycznie szukają partnera, a nie zarejestrowali się tylko z nudów. Mogą być także bardziej aktywni i szybciej nawiążesz z nimi kontakt. Jeżeli potencjalny partner ma również uzupełniony kompletny i szczegółowy profil, znaczy to również, że bardziej poważnie traktuje randki, a tym samym być może będzie ciebie traktował poważniej.

Poszukiwania warto zacząć od ludzi, którzy mają takie same zainteresowania w związku jak ty. Jedni deklarują się, że chcą tylko poznać przyjaciół, innych interesuje tylko seks, a pozostali szukają długoterminowego związku. Wybierz spośród nich ludzi którzy odpowiadają twojemu zaangażowaniu.

Cechą którą powinnaś szukać przede wszystkim w profilu randkowym u potencjalnego partnera, jest jego otwartość. Jeżeli w profilu facet pisze o sobie otwarcie i przyjaźnie, niczego nie ukrywa, nie przekoloryzowuje zbyt wiele, to jest duża szansa że taki będzie też w związku. Jeżeli z drugiej strony widzisz w jego profilu mieszankę arogancji albo wybrzydzania na kobiety, to także sugeruje jakim jest człowiekiem. Wielu randkowiczów koloryzuje swoje profile, pisząc zbyt mało – zbyt ogólnie, albo zmyślając o sobie. Odrobina dobrej prezentacji nie jest zła – to zupełnie naturalne, że chcemy wypaść jak najlepiej, ale ludzi którzy przesadzają powinnaś łatwo odróżnić.

Jeżeli macie wspólne zainteresowania to bardzo dobrze, ponieważ będziecie się dogadywać. Z drugiej strony, jeżeli zainteresowania są w systemie randkowym do wyboru z listy, możliwe że kandydat wybrał je nieco losowo, albo tak, aby najlepiej wybrać – przeglądając profile, można stwierdzić, że dziś wszyscy interesują się kuchnią azjatycką, public relations i polityką. Z tego względu spójrz także na jego opis. Jeżeli to, co napisał o sobie brzmi ciekawie, a nie jak skopiowana kalka, a także pisze ładnymi, pełnymi zdaniami, masz większą szansę na to, że kandydat jest wykształcony i inteligentny. Co oczywiste, powinnaś również dobierać partnerów na tym samym poziomie wykształcenia – związki w których różnica wykształcenia jest duża po prostu nie mają szans na przetrwanie.

Ogólne nastawienie do życia i aktywność, to kolejna cecha którą warto porównać ze swoimi oczekiwaniami. Jeżeli z opisu wynika, że kandydat lubi dużo imprezować, a ty wolisz bardziej ustabilizowany styl życia, nie pasujecie do siebie. Podobnie jest z nałogami, czy nawet religijnością – niektórzy mogą nie tolerować na przykład osób nie będących równie religijne, co podkreślają już w profilu i dobrym zwyczajem jest trzymać się z daleka od takich fundamentalistycznych ludzi, z którymi związek nie wróży nic dobrego.

Ostatnim elementem, ale jednym z najważniejszych jest zdjęcie. Nie chodzi tylko o wygląd kandydata, choć też jest on bardzo ważny i co jasne, nie będziesz się umawiała z kimś, kto ci się nie podoba. Preferuj profile ze zdjęciami, ponieważ świadczą one o tym, że facet z którym się kontaktujesz nie ma nic do ukrycia. Ponadto, ze zdjęcia można bardzo dużo wyczytać. Zwróć uwagę na to czy ma wygląda przyjaźnie, a także w jakim otoczeniu się sfotografował, co przede wszystkim chce zaprezentować zdjęciu. Uważna obserwacja fotki może dostarczyć ci wielu intuicyjnych informacji, których nie przeczytasz w profilu.

I to właściwie wszystko. Znalezienie prawdziwej miłości przez Internet na pewno nie jest łatwe, ale przypadki wielu par potwierdzają, że jest to możliwe! Nie zniechęcaj się od razu, gdy na początku nie uda ci się znaleźć tej jedynej osoby. Ćwiczenia z analizowania facetów mogą być ciekawe i na pewno są rozwijające, bo pomagają coraz lepiej rozumieć innych. I kto wie, może w końcu znajdziesz w sieci prawdziwą miłość?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Jak manipulować mężczyznami?

Następny

Opowiadanie: Poranna niespodzianka

Ostatnie od Miłość i związki