Czy można uprawiać seks podczas miesiączki?

Zastanawiasz się czy możesz uprawiać seks podczas miesiączki? Przeczytaj poniższy poradnik, który pozwoli ci nie tylko odpowiedzieć twierdząco na to pytanie, ale nawet zorganizować bardzo przyjemne igraszki w łóżku, nawet w czasie okresu.

Uprawianie seksu podczas miesiączki to indywidualna sprawa – niektórym z nas może być trudno się przełamać, ale definitywnie istnieją przesłanki za tym, aby nie ograniczać się uprawiania miłości w tym czasie. Jakie są zatem dobre strony seksu podczas miesiączki?

Miesiączka zakończy się szybciej niż zazwyczaj. Podczas okresu, ściany szyjki macicy kurczą się, powodując wypływanie krwi. Ich dodatkowa stymulacja, a w szczególności orgazm spowoduje, że krew szybciej zostanie z nich wypchnięta, a tym samym, może to skrócić miesiączkę o dzień, lub nawet dwa.

Ból nie będzie tak intensywny. Miesiączki są różne, ale zawsze towarzyszy im mniejszy lub większy ból. Jak wiadomo, dotyk, przytulanie, pocałunki, a w szczególności orgazm, zwiększają poziom oksytocyny w organizmie, która jest hormonem przyjemności i poprawia nastrój, a nawet zmniejsza fizyczny ból.

Niektóre dziewczyny mogą być podniecone podczas miesiączki. Być może jesteś jedną z nich. Czy zdarzyło ci się czuć pożądanie do twojego partnera? Również podczas miesiączki układ hormonalny może wydzielać zwiększone liczby hormonów za to odpowiedzialne. Dla niektórych z nas może oznaczać to jeszczce przyjemniejszy seks!

Jak to robić podczas miesiączki?

Jeżeli ostatecznie decydujesz się na to, przeczytaj wskazówki które znacznie to ułatwią:

 • Podłóż ręcznik. To podstawa. Podłóż ręcznik pod pupę, aby uniknąć niepotrzebne bałaganu na łóżku.
 • Miej pod ręką chusteczki higieniczne. Pozwolą ci szybko i sprawnie uporać się ze zbędnymi płynami.
 • Wybierz pozycję w której nie jesteś na górze. Gdy będziesz na górze, grawitacja sprawi, że wycieknie z ciebie więcej.
 • Spróbuj seksu pod prysznicem. Uprawiając seks pod bieżącą wodą, nawet nie zauważysz, że masz miesiączkę.
 • Nie uprawiaj seksu gdy krwawienie jest obfite. Jeżeli masz bardzo obfite krwawienie, ostatecznie lepiej jest poczekać dzień, gdy będzie mniej intensywne.
 • Seks oralny podczas miesiączki. Dlaczego nie? Jeżeli twój partner nie ma problemów z tym, aby pieścić cię językiem podczas okresu, Ty tym bardziej nie powinnaś – nie ma w tym nic złego. Seks oralny jest definitywnie bardzo przyjemny, a jeżeli odczuwasz silne bóle, może być nawet lepszym rozwiązaniem niż penetracja.
 • Nie czuj się nietrakcyjna. Możesz czuć się spuchnięta i nieatrakcyjna będąc w tym stanie, ale Twój chłopak lub mąż w ogóle tego nie zauważy. Ten problem istnieje tylko w twojej głowie – tak naprawdę podczas miesiączki jesteś równie atrakcyjna i nie ma powodu, abyś nie mogła uprawiać seksu.

Podsumowując

Jeżeli czujesz się źle, na samą myśl o tym, aby uprawiać seks podczas okresu, nie ma żadnego przymusu abyś to robiła. Nie powinnaś być też do tego zmuszana, jeżeli nie chcesz. Jeżeli jednak chcesz spróbować, nie ma żadnych przeszkód! Zastosuj kilka powyższych wskazówek i daj sobie dużo przyjemności!

2 Comments

 1. Stanowcze tak! 🙂

  nie napisałaś jedynie, że przez to że narządy są ukrwione- jest o wiele wiele bardziej przyjemniej. Dobry partner który umie operować sprawnie językiem i palcami da nas 10 razy lepszą rozkosz.

  Tylko, że wielu facetów słysząc mam miesiączkę ucieka jakby wyrosła mi broda…

 2. Mi nie przeszkadza miesiaczka tylko mojej zawsze cos. Uwielbiam caloeac I piescic niestety ona Nic z tych rzeczy nie lubi I widzidz kto kest horszym kochankiem a w czasie miesiaczki nie ma mowy o czykolwiek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Jak nostalgia może rozpalić wasz związek?

Następny

Jak manipulować mężczyznami?

Ostatnie od Seks