Ewolucja branży sklepów erotycznych

Czyli o drodze od tandety i ograniczonego wyboru po bogatążnorodność ekskluzywnych produktów erotycznych dla każdego.

Obserwatorzy rynku gadżetów erotycznych zauważyli, że zwiększająca się wśród Polaków nieskrępowana świadomość seksualna przekłada się na coraz szybszy rozwój branży sklepów intymnych. Wśród nich tradycyjne sex shopy (kojarzące się z obskurnymi, zaciemnionymi wystawami oraz z tandetnym, tanim, azjatyckim asortymentem) są często wypierana przez sklepy typu love store, salony fetyszu czy sklepy z gadżetami erotycznymi przeznaczonymi dla par. Pojawiły się także specjalne miejsca oferujące dodatki dedykowane katolikom, które także nie narzekają na brak zainteresowania. To zaledwie nieliczne przykłady zmian, jakie sprawiły, że dzisiejsze sklepy intymne mają bardzo niewiele wspólnego ze swoimi poprzednikami sprzed dekady.

Przyszłość w różnorodności

Nie tylko sex shopy w całej Polsce uległy zmianie, przeistaczając się w eleganckie butiki erotyczne. Zmienił się także klient, jak również oferowany w sklepach towar. Sex shop to już nie toporna „chińszczyzna”, a coraz bardziej markowa jakość i ogromna różnorodność.

Jeszcze do niedawna, osoby chcące zakupić wibrator lub żel intymny, odczuwały duży stopień skrępowania a ich nieśmiałe zachowanie w sklepie aż nadto rzucało się w oczy. Obecnie sprzedawcy i właściciele sklepów erotycznych podkreślają, że klienci są coraz bardziej pewni siebie i wiedzą czego chcą, precyzyjnie komunikują swoje potrzeby, pytają o radę personel sklepu, dzięki czemu mogą dokonywać coraz lepszych, bo bardziej świadomych wyborów, odpowiadających w pełni ich preferencjom.

Nieskrępowane wyrażanie potrzeb przez klientów umożliwiło w ostatnich latach zwiększenie różnorodności proponowanych im artykułów. Sklepy żywo reagują na zapotrzebowanie i dostosowują swoje oferty w błyskawicznym tempie. Dzięki temu możemy dziś liczyć w sex shopach na pełną dyskrecję, anonimowość oraz na ekspresową przesyłkę towaru w wypadku zakupów w sieci. Największą jednak zmianą jest oczywiście ilość i rodzaj proponowanych akcesoriów, wśród których absolutnie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dominującym trendem obecnie, cieszącym się entuzjastyczną reakcją kupujących jest udostępnianie gadżetów o coraz bardziej fantazyjnych kształtach. Designerskie wibratory coraz rzadziej przypominają penisy, a coraz częściej egzotyczne kwiaty, kolorowe kule czy zabawne zwierzątka. Dostępne zabawki erotyczne to towar wysokiej klasy, produkowany przez renomowane firmy i odpowiadający na coraz większe oczekiwania użytkowników obojga płci. Obecnie największym problemem może być nie to gdzie, ale jaki wibrator wybrać i kupić online. Różnorodność zabawek erotycznych jest bowiem ogromna, a ich jakość coraz lepsza. Asortyment dostępny w e-sklepach dla dorosłych pochodzi od uznanych w branży producentów.

Intymność w Internecie

Kolejnym kierunkiem rozwoju w branży jest wzrost liczby e-sex shopów. Zbadano niedawno, że już co 20 osoba robiąca zakupy w internecie zaopatruje się właśnie w sklepach intymnych, a średnia suma ich wydatków wynosi 73 zł. Co ciekawe, największym powodzeniem, zaraz po wibratorach, cieszy się bielizna erotyczna. Zwiększa się także liczba klientów kupujących wonne olejki do masażu, aromatyczne świece, jadalne farby do ciała i kajdanki. Duży wzrost sprzedaży (15% wszystkich zakupów intymnych) zapewniły sobie też artykuły nie służące jedynie przyjemności, ale także zdrowiu, zarówno mężczyzn jak i kobiet, takie jak na przykład kulki waginalne czy suplementy diety. Polacy zaopatrują się coraz chętniej także w preparaty podnoszące sprawność seksualna (zwiększające kobiece libido i męską potencję), który na rynku mamy do wyboru obecnie aż 3,5 tys.

Przewiduje się, że sprzedaż artykułów intymnych będzie wciąż wzrastać, zarówno w tradycyjnych sex shopach jak i w sklepach internetowych, i to pomimo faktu, iż, w porównaniu z innymi towarami, nie są one zbyt szeroko reklamowane.

We współpracy z: Sex Shop Sklep Intymny

1 Comment

  1. Zgadza się, byłam kiedyś w takim obskurnym sex shopie, tragedia i dziadostwo. Od tamtej pory robię zakupy erotyczne tylko online.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Czy on mnie kocha? 12 sygnałów które możesz odczytać

Następny

Jak rozpoznać, czy umawiasz się z żonatym?

Ostatnie od Seks