Kulki gejszy – jak ich używać?

Na pewno zetknęłyście się nieraz z terminem „kulki gejszy„, „kulki waginalne„, albo „kulki pochwowe„. Ponieważ nazwa brzmi jednocześnie nieprzyzwoicie i tajemniczo, postaram się wyjaśnić, do czego służą i jak używać tych niepozornych kuleczek.

Kulki gejszy

Wynalazek ten wywodzi się z Dalekiego Wschodu – z Chin, Tajlandii lub Japonii i używany był już wieki temu przez kobiety pragnące osiągnąć lepszą sprawność seksualną oraz wzmocnić doznania. W istocie, współczesna nauka znajduje wyjaśnienie pozytywnego działania tych dwóch małych, połączonych ze sobą kuleczek: kulki waginalne wzmacniają wewnętrzne mięśnie pochwy, nazywane mięśniami Kegla, odpowiadające za trzymanie moczu oraz odczuwanie orgazmu u kobiet. A ponieważ są to mięśnie, można je skutecznie ćwiczyć, poprzez ich zaciskanie wokół stymulujących kulek. Mocniejsze mięśnie Kegla oznaczają ciaśniejszą pochwę, intensywniejsze skurcze podczas orgazmu, mocniejsze mięśnie odpowiedzialne za trzymanie moczu, a niektóre kobiety wskazują także na dodatkowe pobudzenie podczas noszenia kulek. Warto więc je nosić i wykonywać z nimi ćwiczenia, aby czuć się lepiej i zwiększyć jakość życia seksualnego.

Jak używać kulek gejszy?

  • Kulki składają się najczęściej z dwóch połączonych ze sobą elementów kulek, które wkładaj po kolei, zaczynając od jednej. Nałożenie odrobiny lubrykantu pomoże ci wsunąć je do wnętrza pochwy. Jest to równie nieskomplikowane, jak wkładanie tamponu – jeżeli jednak nie jestś przyzwyczajona do używania tamponów, albo włożenie kulek sprawia ci trudność, unieś jedną nogę. Jeżeli dalej nie możesz, spróbuj się rozluźnić i włożyć je na leżąco.
  • Złącz razem nogi i napnij mięśnie ud. Powinnaś poczuć jak kulki przesuwają się nieco w głąb i poczujesz przy tym, że jesteś „wypełniona”. Podobnie jak w przypadku tamponu, po chwili przyzwyczaisz się do tego wrażenia.
  • Trzymaj kulki wewnątrz pochwy po 15 dziennie, wykonując  dodatkowo ćwiczenia, opisane niżej, albo dłużej, nie ćwicząc. Kulki nie przeszkadzają także w wykonywaniu żadnych codziennych czynności, ale używaj ich tylko w domu, ponieważ mogą łatwo się wysunąć.
  • Możesz spróbować nosić także kulki podczas stosunku, albo masturbacji. Mogą one dodatkowo stymulować członek, nawilżać wnętrze pochwy i pobudzać cię.
  • Wyjmij kulki, wyciągając je powoli za pomocą sznureczka, lub jeżeli twój model nie ma sznurka, zaciskając mięśnie pochwy. Są stosunkowo niewielkie i dlatego z łatwością można je wysunąć. Kulki w czystości utrzymuje się bardzo łatwo, po użyciu myjąc je ciepłą wodą z mydłem.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla przy pomocy kulek?

1. Ćwiczenie na siedząco. Usiądź ze złączonymi nogami. Spróbuj napinać mięśnie wewnątrz pochwy, co spowoduje  ruch kulek w górę i w dół. Na początku może w ogóle nie udać ci się poruszyć kulkami, ale wykonując regularne ćwiczenia, w ciągu kilku dni lub kilku tygodni, zauważysz rezultaty.

2. Ćwiczenie na stojąco. To ćwiczenie ma na celu wykorzystanie ciężaru kulek, opadających w dół i siły mięśni pochwy, które mają przytrzymać je w miejscu. Stań w rozkroku, ze stopami rozłożonymi na wysokości ramion. Spróbuj napiąć mięśnie, tak aby zatrzymać kulki w miejscu, albo nawet przesunąć je w górę. Utrzymaj je kilka sekund, po czym rozluźnij mięśnie.

3. Ćwiczenie w podkurczu. Usiądź na podłodze, a następnie podkurcz kolana, kucając. Napinaj mięśnie pochwy, starając się przesuwać kulki w górę. Im mocniej podkurczysz kolana, tym ćwiczenie będzie trudniejsze.

4. Noś kulki podczas codziennych czynności. Możesz nosić kulki krzątając się po domu, albo będąc pod prysznicem. Drgania jakie będą wywoływał, mogą dodatkowo cię podniecić, zachęcając później do namiętnych uniesień.

Podsumowując

Na rynku istnieje wiele modeli kulek, więc poeksperymentuj i wybierz dla siebie te, które najlepiej będzie się tobie nosić. Jeżeli na początku nie osiągniesz dużych efektów, nie rezygnuj, tylko poćwicz nimi jeszcze trochę. Tak jak z bieganiem, albo aerobikiem, rezultaty w końcu nadejdą, a po kilku tygodniach, sama dostrzeżesz różnicę. Jeżeli chcesz używać kulek, a masz partnera któremu wstydzisz się o tym powiedzieć, nie krępuj się! Na pewno nie będzie miał nic przeciwko temu, a nawet możesz poprosić go, aby pomógł ci je „aplikować”, co może ostatecznie zaprowadzić was do łóżka. Wypróbuj je z czystej ciekawości, a jeżeli będą ci pasowały, nie ma żadnych przeszkód, abyś nie mogła ich często używać.

1 Comment

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

6 rzeczy których nie wiedzieliście o pochwie

Następny

Sport jest sexy – galeria

Ostatnie od Masturbacja