Nieśmiała dziewczyna

Czy mężczyźni lubią nieśmiałe dziewczyny?

Przyjmuje się, że bycie nieśmiałą, nie ułatwia w życiu niczego, ale jeśli chodzi o uwodzenie, nieśmiała dziewczyna wcale nie musi mieć gorzej, o ile tylko wie, jak wykorzystać tą cechę. Nieśmiałości nie da się łatwo i szybko pokonać, ale można zamienić ją w bardzo seksowną cechę, która pozwoli uwodzić mężczyzn. Ostatecznie, faceci szaleją za dziewczynami które są tajemnicze i niełatwe do zdobycia. Twoja nieśmiałość może nieco utrudnić ci kontakty z innymi ludźmi, ale nie pozwól, żeby opanowała związek. Poniżej przedstawiam dlaczego faceci uwiebiają nieśmiałe, oraz co zrobić, żeby zamienić naturalną nieśmiałość na swój atut:

Powody dla których faceci uwielbiają nieśmiałe dziewczyny:

1. Nieśmiała dziewczyna jest zagadkowa. Najlepsi, najbardziej zaangażowani faceci, z przyjemnością będą cię uwodzić, starając się pokonać wyzwanie, którym jest twoja tajemniczość. Oczywiście, odstrasza to bardziej leniwych mężczyzn, którym nie chce wysilać się, aby cię uwieść, ale przecież żadnej z nas nie chodzi o takich facetów!

2. Nieśmiałe dziewczyny wyglądają często delikatniej, bardziej dziewczęco i słodko. Każdy mężczyzna może pokochać taką kobietę, zwłaszcza,  jeżeli pociąga go twoja niewinność i kruchość.

3. Czy często się czerwienisz w obecności mężczyzny? Tym lepiej, to działa na niego jak wabik, ponieważ może się utwierdzić w przekonaniu, że jesteś przez niego onieśmielona. Wysyłasz mu tym samym sygnał, że możesz być nim zainteresowana. Co prawda, mężczyźni nie są zbyt dobrzy w odczytywaniu takich sygnałów, ale może akurat uda się zwrócić w ten sposób jego uwagę?

4. Mężczyźni także są nieśmiali i to w równym stopniu. Zbyt śmiała i otwarta postawa może wprawić go w zakłopotania i odstraszyć, a twoja nieśmiałość sprawi, że będzie czuł się przy tobie bardziej komfortowo.

Sposoby, które pozwolą ci być bardziej atrakcyjną:

Jak widać bycie nieśmiałą już teraz pozwala ci zaplusować w kontaktach z chłopakami. Jeżeli jednak chcesz jeszcze wzmocnić swoją przewagę wynikającą z niewinności i nieśmiałości, możesz użyć następujących sposobów:

1. Nie zmieniaj się radykalnie
Jeżeli nie jesteś odważna, nie próbuj na siłę tak się zachowywać w rozmowie. Dzięki twojemu naturalnemu, nieśmiałemu nastawieniu uda ci się skutecznie usidlić chłopaka. Probując odgrywać kogoś, kim nie jesteś, będziesz sama czuła się źle, a do tego wypadniesz nienaturalnie.

2. Nie musisz mówić
Nie staraj się paplać cały czas co tylko przyjdzie ci do głowy, żeby zadowolić tym innych. Zamiast tego wycisz się i potraktuj twoją nieśmiałość jako siłę wynikającą z tajemniczości. Aktywnie słuchaj,m kieruj rozmową i odpowiadaj na pytania, jednocześnie sama je zadając.

3. Bądź pewna siebie
Bycie nieśmiałą nie jest przeciwstawne do bycia pewną siebie. Dyskutując o czymś z chłopakiem nie musisz, i nie powinnaś zgadzać się z każdym jego zdaniem. Nagły wybuh pewności siebie uczyni z ciebie jeszcze ciekawszą i atrakcyjniejszą osobę.

4. Odpręż się
Nie stresuj się podczas rozmowy z chłopakiem. Uśmiechaj się zachęcająco i przytakuj, zwłaszcza gdy widzisz, że to on stresuje się przy tobie. Bądź przyjaźnie nastawiona, a nie ma możliwości, żeby nie wpadł w twoje sidła!

5. Wyglądaj słodko
Ubiór, fryzura, makijaż, a nawet zachowanie mogą zaakcentować twoją osobowość. Wybierz dla siebie styl w którym dobrze się czujesz i w którym wyglądasz dziewczęco i delikatnie. Nie staraj się przesadzić z drapieżną seksownością, wybieraj raczej jasne lub pastelowe barwy, delikatny makijaż, nie patrz zbyt długo w oczy i gestykuluj w stonowany sposób.

6. Naucz się mówić NIE.
To, że jesteś delikatna i nieśmiała, nie znaczy, że nie masz być asertywna. To jedna z najważniejszych porad, do których każda dziewczyna powinna zawsze się stosować. Nie musisz się tłumaczyć, jeżeli nie masz na coś ochoty. Mężczyźni mogą wykorzystywać nieśmiałe dziewczyny, uważając, że te są słabsze i nie odmówią. To ty wyznacz granice waszego związku i spraw aby się dostosował, a jeżeli jest porządnym facetem, będzie starał się dla ciebie jeszcze bardziej. Macie równe prawa, dlatego traktuj faceta po partnersku, po równo i wymagaj od niego tego samego – bez względu na to, czy to wasza pierwsza randka, czy jesteście już długo w związku.

Czego NIE robić gdy jesteś nieśmiała?

1. Nie bądź zbyt zamknięta
Bycie nieśmiałą jest częścią twojego charakteru i czasem może być ci bardzo trudno pokonać twoją naturalną nieśmiałość, ale jeżeli nie otworzysz się przed chłopakiem po kilku spotkaniach albo randkach, może się zniechęcić, uważając, że jesteś zbyt niedostępna i wasz związek nie robi postępów. Jeżeli uważasz, że chłopak z którym się umawiasz jest wartościowy i chciałabyś z nim być, staraj się dać mu odczuć, że zależy ci na kontynuowaniu waszej znajomości.

2. Nie bądź zbyt tajemnicza
Jak wspomniałam wcześniej, faceci są niezbyt dobrzy w odczytywaniu tego, co mamy na myśli – trzeba im często powiedzieć wprost, o co nam chodzi. Z tego powodu, sama musisz też zachowywać się tak, aby on nie musiał ciągle domyślać się, czego oczekujesz, tylko otwarcie z nim rozmawiać. Rozmowa w każdym związku to podstawa – bez niej nie da się utrzymać żadnej relacji.

3. Nie bądź za mało asertywna
Nie pozwól, aby facet zdominował twój związek. Pokaż mu, że też masz własne zdanie, nie zgadzaj się z nim ze wszystkim, a w żadnym wypadku nie zgadzaj się wbrew sobie (jeszcze raz: mówienie 'nie’, jest bardzo ważne). Jeżeli ze wszystkim będziesz się z nim zgadzać, będzie cię wykorzystywał, albo poczuje się znudzony i cię zostawi. Okaż, że zasługujesz na szacunek.

Podsumowując

Bycie nieśmiałą może jednak sprawić, że umawianie się na randki będzie dla ciebie łatwiejsze i przyjemniejsze! Czy więc faceci lubią nieśmiałe dziewczyny? Nie. Faceci kochają nieśmiałe dziewczyny! Pamiętaj o tych wskazówkach, a na własnym charakterze zbudujesz szczęśliwy związek z wymarzonym mężczyzną!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Sport jest sexy – galeria

Następny

10 sygnałów, że on cię wykorzystuje

Ostatnie od Uwodzenie

Jak zdobyć chłopaka?

Łatwo zapytać, trudniej zrobić! Znalezienie chłopaka nie jest może i trudne, ale zdobycie tego wymarzonego, najlepszego

Teksty na podryw

Umiejętne uwodzenie wymaga pracy i zaangażowania i opiera się na wytworzeniu prawdziwej więzi, uczucia i miłości.