Jak poderwać chłopaka w pracy?

/

Biurowe środowisko pracy może być prawdziwą kopalnią złota jeżeli chodzi o zawieranie nowych znajomości, przyjaźni, a także związków. Wielu współpracowników płci przeciwnej może być już oczywiście zajęta, ale jeszcze więcej ciekawych chłopaków jest wolnych i może się zaangażować w mały flirt, który z czasem może przerodzić się w bardzo poważny i konkretny związek, który może być sfinalizowany nawet na ślubnym kobiercu. Romanse w biurze nie są rzadkie, a mogłyby być nawet powszechniejsze, gdyby nie fakt, że większość ludzi nie wykonuje pierwszego kroku, inicjując romans. Główne tego powody to: nieśmiałość, brak chęci podjęcia ryzyka, albo obawa przed odrzuceniem przy zaproszeniu na randkę. Pracując w biurze, mamy również świadomość kto jest już w związku, a kto nie, a więc jeżeli poznałyśmy już jakiegoś ciekawego współpracownika, dlaczego nie miałybyśmy go poderwać? Jak to jednak zrobić dyskretnie i z klasą? Wystarczy użyć kilku z poniższych sposobów (a najlepiej wszystkich naraz!), aby zwrócić na siebie jego uwagę:

1. Zrób dla niego coś słodkiego

Warto zrobić dla naszego „celu” coś słodkiego, kobiecego i niebanalnego, jednocześnie nie narzucając się i nie zdradzając w oczywisty sposób naszych intencji. W pracy nikt nie lubi poniedziałków, a więc możesz mu uprzyjemnić pierwszy dzień tygodnia, robiąc mu kawę i przynosząc na biurko. Zapewne będzie zdziwiony – z uśmiechem wyjaśnij wtedy, że musicie się przecież razem wspierać w trudny początek tygodnia! Być może on postara się później odwzajemnić ten gest, a to będzie prowadziło do waszej wspólnej „eskalacji” kolejnych miłych rzeczy.

2. Rozmawiaj z nim o pracy

Praca jest dobrym wspólnym tematem rozmów, ponieważ najłatwiej zacząć od niej konwersację i przełamać lody. Rozmawiając z nim o waszych obowiązkach, spróbuj znaleźć wspólne elementy, zwłaszcza jeżeli pracujecie w różnych działach. Być może jest też coś, w czym jest dobry – zapytaj go o zdanie, a z przyjemnością ci wszystko wyjaśni. Od tego punktu łatwo już przejść na inne tematy – np. o waszych zainteresowaniach, bieżących wydarzeniach, sposobie spędzania czasu wolnego (po pracy, w weekend, podczas urlopu), czy cokolwiek będzie nasuwało ci się podczas rozmowy. Dzięki takim codziennym rozmowom poznasz go dobrze i będziesz mogła się o nim dużo dowiedzieć, co z pewnością ułatwi ci jego uwodzenie, albo po prostu dowiesz się, czy faktycznie jest fajny.

3. Bądź zabawna

Poczucie humoru i uśmiech to cechy, których podświadomie szuka się u partnera. Osoby potrafiące się śmiać i posiadające poczucie humoru są najczęściej oceniane jako inteligentne, wyluzowane i zadowolone z życia, a więc odnoszące również sukcesy. W rozmowach z nim, staraj się żartować i często uśmiechać. Rozluźnisz tym samym atmosferę i zainteresujesz go swoją osobą, a jeżeli jest nieśmiały, ośmielisz go. Bądź przyjazna i zabawna, a łatwiej zyskasz sympatię – i może dotyczyć to nie tylko twojego kolegi, ale całego środowiska pracy.

4. Spędzajcie wspólnie przerwy

Wspólne spędzanie przerw śniadaniowych albo przerw na lunch pozwoli wam rozwinąć wasz związek. Gdy będzie zbliżała się pora przerwy, podejdź do niego i zaproponuj wspólne śniadanie w firmowej kuchni lub stołówce, albo jeżeli korzystacie w pracy z komunikatorów internetowych, wyślij mu szybkie pytanie. Na pewno nie odmówi, a spędzone z nim przerwy pozwolą wam lepiej się poznać.

5. Postaraj się o wspólne zadania

Być może pracujecie w jakimś systemie projektów lub zadań, które możecie razem organizować. Jeżeli będzie taka okazja, żeby zorganizować razem szkolenie albo wykonać dodatkowy projekt, zgłoś się na ochotnika i zaproponuj mu współpracę. Gdy dobrze uzasadnisz, dlaczego chciałabyś, aby pomógł ci w projekcie, nie odmówi. Wspólna praca nad zadaniem nie tylko bardzo was do siebie zbliży, ale pozwoli także zyskać dodatkowe punkty w pracy. Jeżeli uda wam się pomyślnie przeprowadzić projekt, on będzie ci wdzięczny i będziecie od tej pory co najmniej dobrymi przyjaciółmi, a na pewno będziesz miała pretekst, żeby więcej z nim przebywać.

6. Wykorzystaj firmową imprezę

Firmowe imprezy służą między innymi do tego, aby się integrować. Najczęściej takie imprezy urządzane są w ramach firmowej wigilii i organizowane są w biurze, knajpie, albo w jeszcze większych lokalach, w zależności od wielkości i obyczajów w twojej firmie. Warto wykorzystać ten czas, aby niczym drapieżnik, „dopaść” swój cel, okrążyć go i zauroczyć. Oczywiście, w zależności od etapu na którym znajduje się wasz relacja musisz być mniej, lub bardziej oczywista w zalotach. Wysyłaj mu liczne sygnały, że jesteś nim zainteresowana – na takiej imprezie wolno ci to robić bardziej niż w pracy. A na zakończenie, jeżeli wszystko poszło po Twojej myśli, a twój kolega z pracy wydaje się być tobą oczarowany, powiedz mu, że dobrze się z nim bawiłaś i chcesz to powtórzyć, proponując mu randkę. Jeżeli cierpliwie i w przemyślany sposób budowałaś z nim relacje, jest twój.

Podsumowując

Nie warto czekać, aż nasz obiekt zainteresowań sam zwróci na Ciebie uwagę, ponieważ nie wykonując pierwszego kroku, może nigdy nie dowiedzieć się, jakim darzysz go uczuciem, a czekając tylko aż „sytuacja się sama rozwinie”, w uwodzeniu może wyprzedzić Cię koleżanka z pracy. A zatem, do dzieła i udanego romansu!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Pierwszy dzień wiosny – galeria

Następny

6 rzeczy których nie wiedzieliście o pochwie

Ostatnie od Promowane