Dlaczego intymny żel nawilżający jest niezbędny dla jej przyjemności?

Intymne żele nawilżające są powszechnie dostępne w aptekach, supermarketach i drogeriach, a zgrabne buteleczki z żelami stoją równo poustawiane obok prezerwatyw. Mimo tego wiele par w ogóle nie używa żelów. Zwłaszcza faceci nie pamiętają lub nie chcą go używać, ponieważ istnieje fałszywe przekonanie, że mężczyzna który używa żelu niewystarczająco podnieca kobietę, która nie jest wystarczająco wilgotna. A brak nawilżającego żelu może być przyczyna dyskomfortu, a nawet bólu odczuwanego przez kobietę podczas stosunku, jak również może to być główna przyczyna braku orgazmu. Nie ma nic złego w używaniu żelu, a jeżeli go jeszcze nie używacie, przekonajcie się jak ogromnę różnicę sprawi wam dobre nawilżenie.

Czy jest z nią coś nie tak, jeżeli nie jest wystarczająco mokra?

Absolutnie nie. Nie ma nic złego w twojej technice pieszczot, ani w tym, że partnerka nie jest wystarczająco mokra podczas uprawiania seksu. Niektóre kobiety po prostu nie wytwarzają odpowiedniej ilości nawilżenia, podczas gdy inne wydzielają olbrzymie ilości śluzu – każda z nas jest inna. Czy oznacza to, że kobieta która jest gorzej nawilżona, jest także mniej podniecona. Generalnie nie – wilgotna pochwa u jednej kobiety może oznaczać, że jest tylko trochę podniecona, a u innej – że jest rozgrzana do czerwoności. Istnieje pewna korelacja między stopniem podniecenia a ilością śluzu, ale nie jest ona tak duża, jak powszechnie się uważa. To bardziej kwestia indywidualna, jak również cyklu hormonalnego – kobiety podczas dni płodnych są bardziej wilgotne. To jednak bez znaczenia, gdy pod ręką masz żel intymny, dzięki któremu możesz uzupełnić brakującą wilgoć.

Co żel daje tobie i jej podczas seksu

Gdy używasz żelu do nawilżenia, pokrywa on ścianki pochwy, zwiększając powierzchnię która jest mokra i śliska. Dzięki temu, tarcie nie jest szorstkie i nie sprawia bólu. Gdy nawilżysz ją dobrze, seks jest bardziej przyjemny i lepszy. Uczucie języka na łechtaczce jest delikatniejsze, członek dobrze się wślizguje do wnętrza pochwy i jest jej znacznie łatwiej osiągnąć orgazm. Wszystkie przyjemne wrażenia są spotęgowane. Łechtaczka jest znacznie bardziej wrażliwa na dotyk gdy jest wilgotna niż gdy jest sucha. Jeżeli kobieta nie jest odpowiednio nawilżona, będzie jej trudniej osiągnąć orgazm. Bez nawilżenia nie będzie dobrze odczuwała twoich ruchów i jest bardziej prawdopodobne, że stosunek będzie dla niej mało komfortowy. Nie zapomnij również o tym, że jeśli jest wilgotna i mokra, również tobie będzie przyjemniej!

Żelik dla wszystkich!

Nie ma powodów aby nie używać żelu intymnego. Woda ani ślina nie działają tak dobrze i nie nawilżają odpowiednio, ponieważ zbyt szybko wysychają. Zrób sobie i partnerce przysługę i zawsze miej pod ręką buteleczkę żelu w sypialni (lub tam gdzie wolisz uprawiać seks :)). Możesz mieć nawet więcej niż jeden żel pod ręką – na rynku jest ich dostępnych wiele, w różnych smakach, kolorach i wariantach. Eksperymentujcie z różnymi żelami i wybierzcie ten, który jest dla was najlepszy. Truskawkowy czy jaśminowy, gęsty lub bardziej wodnisty – z całą pewnością wybierzecie coś dla siebie. Nawilżanie sprawi, że wasz seks będzie bardzo przyjemny.

1 Comment

  1. smaczny, praktyczny dobry do penetracji i masażu.
    Zapewniają lepsze doznania i pozostawiają po sobie czarujący zapach w pokoju.

    kiedyś gdy kupowałem buteleczkę w hipermarkecie chłopak przy kasie tak się zaczerwienił, że nie chciał spojrzeć mi w oczy 😛

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Jak się masturbować – poradnik dla kobiet

Następny

Masturbacja pod prysznicem – techniki dla kobiet

Ostatnie od Seks