5 etapów kobiecego orgazmu

/

Kobiecy orgazm jest zupełnie odmienny od męskiego. Przedstawiamy poniżej jak on przebiega, etap po etapie.

Znani amerykańscy seksuolodzy William Masters i Virginia Johnson jako pierwsi rozróżnili cztery etapy odpowiedzi na bodźce seksualne u ludzi. Te etapy aplikuje się zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet, ale każda z płci doświadcza ich odmiennie. Mężczyźni zazwyczaj przechodzą przez nie szybciej niż kobiety. Ale w pewnych warunkach, kobiety mogą być szybciej gotowe na orgazm. Zobaczmy jak wygląda jego przebieg oraz jak poznać, kiedy partnerka gotowa jest na kolejny etap.

Faza 1 kobiecego orgazmu – podniecenie

To jeden z najprostszych etapów do osiągnięcia, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Niekiedy nawet drobne bodźce, jak zapach męskich perfum lub dotyk dłoni na piersi może wywołać podniecenie u kobiety. Partnerka może stać się również podniecona na skutek jej fantazji o partnerze lub nawet podczas flirtowania przy kolacji. Amerykańscy badacze oszacowali nawet, że podczas typowej randki kobiety mogą być podniecone nawet 10 do 15 razy. W większości przypadków nie osiągają przy tym jednak kolejnego etapu. Kobiece ciało jednocześnie reaguje na podniecenie konkretnymi reakcjami fizjologicznymi:

 • Jej sutki twardnieją,
 • Pochwa staje się nawilżona
 • Łechtaczka powiększa się
 • Wewnętrzna część pochwy rozkurcza się
 • Przy bardzo dużym podnieceniu, piersi mogą się nawet powiększyć

Nie są to jedyne fizyczne oznaki podniecenia, ale to te, które najłatwiej zauważyć. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, że pochwa może być nawilżona już w pierwszym etapie. Wielu mężczyzn bierze to za znak, że kobieta jest już gotowa na seks. Nie jest to prawdą, wilgotna pochwa oznacza, że ciało kobiety przygotowuje się do seksu – a zatem, aby osiągnąć satysfakcjonujący seks dla obojga, mężczyźni powinni cierpliwie poprowadzić jeszcze gre wstępną.

Faza 2 kobiecego orgazmu – płaskowyż

Drugi etap nie odbywa się tak często jak pierwszy. Kiedy kobiety go osiągają? Wymaga on fizycznej stymulacji, odbywającej się podczas gry wstępnej. Podczas tego etapu, rośnie seksualne napięcie kobiecego ciała. Pojawiają się także kolejne fizyczne oznaki podniecenia:

 • Piersi mogą znacząco i widocznie się powiększyć,
 • Ujście pochwy jeszcze bardziej się otwiera
 • Łechtaczka staje się bardziej naprężona i napięta
 • Tempo bicia serca znacząco przyspiesza
 • Wargi sromowe nabiegają krwią, zmieniając kolor z różowego, na czerwony,

Dodatkowo, około jedna trzecia kobiet doświadcza także rumieńca i zaróżowienia skóry, zwłaszcza dekoltu, szyi i policzków, wynikającego z szybszego przepływu krwi.

Po wystąpieniu tych oznak, pod koniec tego etapu kobiece ciało jest w pełni gotowe na stosunek. Odpowiedni poziom podniecenia jest wymagany, aby seks był dla kobiety przyjemnym doświadczeniem.

Faza 3 kobiecego orgazmu – szczytowanie

Kobiety, które podczas stosunku nie osiągnęły orgazmu i udają go, przechodzą od drugiego do czwartego etapu, pomijając trzeci. Jeżeli kobiece ciało zostało dobrze przygotowane na stosunek i otrzymało poprawną stymulację, zwłaszcza łechtaczkową, nie będzie dla niej trudno osiągnięcie trzeciego etapu. Partner może odczuć następujące fizyczne oznaki osiągnięcia tego etapu. Niektóre z nich nie są możliwe do ukrycia, więc odczytując je uważnie, partner może dowiedzieć się, czy partnerka faktycznie osiągnęła orgazm:

 • Kurczenie się mięśni: podczas orgazmu występuje mocne i wyczuwalne zaciskanie mięśni obszaru miednicy i zwłaszcza – skurcze pochwy. Kobieta może mieć od 3 do 15 skurczy, w zależności od siły orgazmu. Skurcze wywołane intensywnym doznaniem mogą pojawić się także w innych mięśniach.
 • Usztywnienie całego ciała: podczas orgazmu, ciało większości kobiet na chwilę wyczuwalnie sztywnieje. Kobiety zaciskają wówczas dłonie i ramiona na partnerze.
 • Rumieniec na ciele jest również oznaką szczytowania i podczas orgazmu staje się jeszcze intensywniejszy i lepiej zauważalny. Może się także przenieść na inne części ciała niż dekolt i szyja.
 • Rzadko występującą oznaką orgazmu jest kobiecy wytrysk. Niektóre kobiety osiągają go dzięki bardzo mocnym skurczom, wyrzucającym śluz na zewnątrz pochwy.

Faza 4 kobiecego orgazmu – rozwiązanie

Po szczytowaniu, kobiece piersi i sutki stają się niezwykle wrażliwe, aż do punktu w którym nawet delikatny dotyk jest dla kobiety nieprzyjemny. Jest to ważna informacja dla mężczyzn którzy nie osiągnęli jeszcze orgazmu, ponieważ szczytując jako drudzy, powinni powstrzymać się przed mocnymi pieszczotami piersi.

Po orgaźmie, rumieniec ciała znika. Kobieta może także ciężko oddychać, a jej serce może mocno bić. Faza rozwiązania kończy etap seksualnego pożądania i podniecenia dla kobiet.

Faza 5 kobiecego orgazmu – orgazm wielokrotny

Wiele kobiet może doświadczać także wielokrotnych orgazmów. W rzeczywistości, ocenia się, że więcej kobiet jest do niego zdolna, niż kiedyś uważano. Po szczytowaniu, kobieta może mieć kolejny orgazm, jeżeli jest właściwie stymulowana. Aby go osiągnąć, nie musi przy tym powtarzać wszystkich etapów. Gdy znów znajdzie się pomiędzy drugim a trzecim etapem, kobiece ciało może być ponownie gotowe do szczytowania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Teksty na podryw

Następny

Jak doprowadzić ją językiem do rozkoszy?

Ostatnie od Promowane