10 rzeczy których nie wiedzieliście o penisach

/

W seksie istnieje wiele niewiadomych i codziennie można czegoś się dowiedzieć. Wokół seksu narosły również różne mity i półprawdy, zwłaszcza powtarzane na forach internetowych, które nie zawsze łatwo oddzielić od prawdy. A jedną z najbardziej tajemniczych rzeczy w seksie jest penis – męski członek, będący tematem wielu dowcipów. Istnieje wiele rzeczy których kobiety nie wiedzą o penisie, a które powinnaś wiedzieć. Spróbujmy je tutaj przedstawić.

1. Penis MOŻE się złamać

Czy wiesz że, nawet jeżeli członek nie jest kością, może się złamać. Medyczny termin dla tego urazu to Złamanie prącia i może się zdarzyć podczas wyjątkowo ostrego seksu lub sesji masturbacji. Takie złamanie jest oczywiście bardzo rzadkie, a towarzyszy mu odgłos pękających naczyń krwionośnych oraz powiększający się siniak. Niezbędna jest wówczas nagła pomoc lekarska i operacja naprawiająca naczynia.

2. Erekcje mogą pojawić się przypadkowo

W większości przypadków, erekcja występuje gdy członek jest fizycznie stymulowany lub gdy odczuwa psychologiczne podniecenie na skutek zmysłowych bodźców (np. widoku nagiej kobiety). Erekcje bywają jednak także zupełnie przypadkowe i mogą zdarzyć się nawet w nieodpowiednim czasie!

3. Średni rozmiar członka jest tak naprawdę całkiem mały

Mężczyźnie mają obsesję na punkcie wielkości penisa i najczęściej myślą, że ich przyrzad jest zbyt mały, albo mniejszy niż u większości mężczyzn. Prawda jest taka, że średnia długość penisów to 13 – 15 cm we wzwodzie! Wielu mężczyzn myśli, że mając 13 centymetrowego członka, nie jest w stanie zadowolić kobiety, ale to nieprawda. Duże członki są tak naprawdę bardzo rzadkie, a jego wielkość wcale nie jest ważna dla kobiet. Człowiek który szczyci się najdłuższym członkiem na świecie (32 cm) mieszka z matką – tak więc naprawdę, rozmiar nie ma znaczenia. Ważne jest to, jakim mężczyzna jest kochankiem i jak potrafi wykorzystać liczne możliwości doprowadzenia kobiety do rozkoszy.

4. Geny nie wpływają na to, jak wygląda

Mężczyźni mogą myśleć, że wygląd i wielkość swojego członka przekażą z ojca na syna, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Męski członek formuje się na etapie życia płodowego, kiedy ciało androgynicznego (pozbawionego cech płciowych) zarodka zamienia się w chłopca. W tym samym stopniu wygląd waginy kobiety nie ma nic wspólnego z jej matką.

5. Większość mężczyzn nie potrzebuje prezerwaty w dużym rozmiarze

Ponieważ większość prezerwatyw wykonywanych jest w długości 14-15 cm, a latex z którego są wytwarzane jest dodatkowo bardzo rozciągliwy, mężczyźni nawet jeżeli tak twierdzą, wcale nie potrzebują specjalnych prezerwatyw w rozmiarze XL. Z tego powodu wielu mężczyzn kupuje duże prezerwatywy, ponieważ albo sami myślą, że mają dużego penisa, albo chcą, aby ich partnerki tak myślały. Prawda jest taka, że większość mężczyzn świetnie zmieści się w standardowym, uniwersalnym rozmiarze i takich powinni używać. Używanie za dużej prezerwatywy może skutkować zsunięciem się jej z członka podczas stosunku i w rezultacie skutkować niechcianą ciążą.

6. On nie kłamie gdy mówi, że ma „sine jądra”

Tzw. „sine jądra” to ból jąder spowodowany długotrwałą erekcją, która nie została rozładowana orgazmem. W języku niemieckim nazywa się tą przypadłość nawet Kavaliersschmerzen – „bólem kawalera”. Gdy mężczyzna robi tobie wyrzuty, że bolą go jądra, bo nie uprawiał z tobą długo seksu, może być to prawdą. Czuy więc powinnaś poddać się żądaniom i kochać się z nim, żeby uwolnić go od bólu. Oczywiście, że nie – kochać powinnaś się wtedy, kiedy masz na to ochotę. „Sine jądra” można uleczyć podając mu zwykłą aspirynę, lub po prostu przy pomocy masturbacji.

7. Nie stwierdzisz jak długiego ma członka na podstawie wielkości dłoni albo buta

Wiele mężczyzn i kobiet wierzy, że jeżeli mężczyzna ma duże stopy albo wielkie dłonie z dużymi palcami, to musi mieć również bardzo dużego członka. To nieprawda. Prawdą jest jednak, że można częściowo przewidzieć długość członka na podstawie tego, jak wysoki jest mężczyzna. Wyżsi mężczyźni mają częściej dłuższe członki. Ciekawostką jest również badanie z 1999 roku, które wskazało, że geje mają statystycznie dłuższe członki niż heteroseksualiści.

8. „Upity członek” istnieje

Gdy mężczyzna wypije za dużo, może mieć problemy z erekcją. To samo dotyczy używania narkotyków, takich jak marihuana. Im bardziej jest odurzony, tym większy będzie miał problem z osiągnięciem erekcji. Jeżeli planujesz wielką randkę, która ma zakończyć się dzikim i namiętnym seksem, staraj się ograniczyć drinki do niezbędnego minimum.

9. Długość członka w stanie spoczynku nie wskazuje na długość w stanie erekcji

Jeśli mężczyzna ma krótkiego penisa w stanie spoczynku, wiele mężczyzn i kobiet wierzy, że jest to wskaźnik, że będzie on krótki również podczas erekcji. Prawdą jest, że taka korelacja nie występuje. Średnia długość członka w stanie spoczynku to 6 – 7 cm, ale u niektórych mężczyzn członek może nawet trzykrotnie powiększyć swoją długość. Z drugiej strony, erekcja u innych może powiększyć go tylko o kilka centymetrów.

10. Około 20% mężczyzn jest obrzezanych

Nie praktykowane w naszym kraju obrzezanie, czyli chirurgiczne usunięcie napletka jest powszechnie praktykowane na Bliskim Wschodzie, w Afryce, ale także w Stanach Zjednoczonych, w których ta operacja jest wykonywana nawet na 60% noworodków. W wielu kulturach oraz wśród żydów i muzułmanów obrzezanie jest rytualnym i rutynowym aktem. Jednocześnie, nie wpływa ono w żaden sposób, ani pozytywny, ani negatywny na jakość seksu.

1 Comment

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni

Jak doprowadzić ją językiem do rozkoszy?

Następny

Seksowne kujonki – galeria

Ostatnie od Promowane